سئو چیست؟

سئو در اصفهان تخصص ماست. در ادامه همراه ما باشید با توضیحات کاربردی در مورد مهندسی سئو.

SEO مخفف کلمه ی “search engine optimization” به معنای “بهینه سازی موتور جستجو” می باشد.

به زبان ساده تر، سئو به معنای فرآیند بهبود سایت شما به منظور افزایش بازدید آن است. زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل و یا سایر موتورهای جستجوگر، جستجو می کنند، هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جلب توجه و جذب مشتریان بالقوه و فعلی به سمت کسب و کار خود خواهید داشت.

حتما برای شما هم پیش آمده که به هنگام جستجوی مطلبی در اینترنت، ابتدا سایت هایی که اول در جستجو قرار گرفته اند را باز می کنید و به احتمال زیاد در همان سایت های سرچ اول هم درخواست مورد نظر خود را میابید. پس اینکه سایت شما در جستجوهای اول سرچ بالا بیاید برای کسب و کار شما در بازار رقابتی حیاتی است. به طور خلاصه کار سئو همین است، هدایت پیج شما به صفحات اول سرچ کاربر.

شرکت دیجیتال مارکتینگ چیستا تیم، با انجام مهندسی سئو در اصفهان و تمامی شهرها و کشورهای دنیا این خدمت را به بهترین نحو به شما ارائه می کند.

مهندسی سئو در اصفهان

مهندسی سئو در اصفهان

سئو در اصفهان چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل از ربات ها برای ورود صفحات در وب، رفتن از سایتی به سایت دیگر، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده می کنند. فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن یک کتابدار می تواند یک کتاب (یا یک صفحه وب) را برای کمک به شما پیدا کند که دقیقاً همان چیزی است که در آن زمان به دنبال آن هستید.

سپس الگوریتم های آنالیز پیج ها در فهرست، با در نظر گرفتن صدها عامل یا سیگنال رتبه بندی، برای تعیین ترتیب صفحات، باید در نتایج جستجو برای کاربر ظاهر شوند.

چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

سئو بخش اساسی دیجیتال مارکتینگ است زیرا افراد هر ساله تریلیون ها جستجو انجام می دهند، که اغلب با هدف تجاری و برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات است. جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دیده شدن بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می تواند تأثیر مهمی بر نتیجه کار شما داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو در چند سال گذشته در حال تغییر بوده است تا به کاربران پاسخ‌های مستقیم‌تر و اطلاعاتی بدهد که کاربران را به جای هدایت آنها به وب ‌سایت‌های دیگر، در صفحه‌‌ی نتایج نگه می‌دارد.

در مجموع، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. وقتی متوجه شدید که کاربران وب‌سایت شما چه می‌خواهند، می‌توانید آن دانش را در سراسر وب ‌سایت و موارد دیگر پیاده‌سازی کنید.

دیجیتال مارکتینگ و سئو در اصفهان و در تمامی نقاط سراسر دنیا تخصص ماست.

سئو در اصفهان

سئو در اصفهان

مهندسی سئو در اصفهان

حتما تا به حال متوجه اهمیت سئو برای سایت مرتبط با کسب و کار خود شده اید. طراحی سایت در اصفهان قدم اول شما در مسیر دیجیتالی کردن کسب و کار است. اما قدم بعدی که مهم ترین بخش کار است، مهندسی سئو سایت شما می باشد. سایت شما بدون سئو مانند قرمه سبزی بدون گوشت است… پس هرگز فکر طراحی سایت بدون مهندسی سئو را از سرخود بیرون کنید زیرا هزینه‌ی بی مورد است.

شرکت دیجیتال مارکتینگ چیستا، در زمینه‌‌‌‌‌‌ی مهندسی سئو در اصفهان سابقه ای بالغ بر ۶ سال فعالیت دارد. مدیریت و سئو سایت خود را حرفه‌ای پیش ببرید تا نتایج باورنکردنی از وب سایت خود دریافت کنید.

مهندسی سئو در اصفهان برای چه سایت هایی مناسب است؟

تمامی سایت های طراحی شده برای بقا نیاز به مهندسی سئو دارند. تصور کنید برای کسب و کار خود وب سایتی طراحی کرده‌‌اید، حالا سایت شما همچون کودک نوپایی نیاز به هدایت و راهنمایی برای یادگیری راه رفتن دارد، سئو به کمک کودک نوپای شما (وب سایت شما) می آید.

توضیحات تکمیلی تر در مورد بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهبود کیفیت و کمیت ترافیک وب سایت یا یک صفحه وب از موتورهای جستجو است. سئو ترافیک بدون پرداخت (معروف به نتایج “طبیعی” یا “ارگانیک”) را به جای ترافیک مستقیم یا ترافیک پولی هدف قرار می دهد. ترافیک بدون پرداخت ممکن است از انواع جستجو ها، از جمله جستجوی تصویر، جستجوی ویدیویی، جستجوی علمی و آکادمیک، جستجوی اخبار و موتور های جستجوی خاص صنعت سرچشمه بگیرد. ما در چیستا تیم هدفمان مهندسی درست سئو در اصفهان برای انواع سایت های شما می باشد.

به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، سئو نحوه کار موتورهای جستجو، الگوریتم های برنامه ریزی شده کامپیوتری که رفتار موتور جستجو را دیکته می کند، آنچه افراد جستجو می کنند، عبارات جستجوی واقعی یا کلمات کلیدی تایپ شده در موتورهای جستجو و اینکه کدام موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد نظر ترجیح داده می شوند را در نظر می گیرد.  سئو به این دلیل انجام می شود که وقتی وب سایت ها در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) رتبه بالاتری داشته باشند، یک وب سایت بازدیدکنندگان بیشتری از موتور جستجو دریافت می کند. این بازدیدکنندگان می توانند به طور بالقوه به مشتریان تبدیل شوند. پس در سئو در اصفهان و سراسر دنیا را برای سایت های خود جدی بگیرید.

سئو در اصفهان

سئو در اصفهان

تاریخچه مهندسی سئو

وب مستر ها و ارائه دهندگان محتوا در اواسط دهه ۱۹۹۰ شروع به بهینه سازی وب سایت ها برای موتورهای جستجو کردند، زیرا اولین موتورهای جستجو در حال فهرست نویسی وب اولیه بودند. در ابتدا، همه وب مستر ها فقط نیاز داشتند آدرس یک صفحه یا URL را به موتورهای مختلفی ارسال کنند که یک موتور جستجوی وب را برای پیدا کردن آن صفحه می فرستد، پیوند های صفحات دیگر را از آن استخراج می کند و اطلاعات یافت شده در صفحه را برای فهرست کردن نشر می کند. این فرآیند شامل موتور جستجو است که یک صفحه را دانلود کرده و آن را در سرور خود موتور جستجو ذخیره می کند. برنامه دوم که به عنوان نمایه ساز شناخته می شود، اطلاعات مربوط به صفحه را استخراج می کند، مانند کلماتی که در آن وجود دارد، و همچنین تمام پیوند هایی که صفحه در آن قرار دارد. سپس تمام این اطلاعات در یک زمان ‌بندی قرار می‌گیرد تا در تاریخ بعدی نشر شود.

صاحبان وب ‌سایت‌ ها ارزش رتبه ‌بندی بالا و دیده شدن در نتایج موتورهای جستجو را درک کرده‌ و فرصتی را برای متخصصان سئو ایجاد کردند. به گفته دنی سالیوان، تحلیلگر صنعت، عبارت “بهینه سازی موتور جستجو” احتمالا در سال ۱۹۹۷ مورد استفاده قرار گرفت. که امروزه تحت عنوان مهندسی سئو در اصفهان و هر نقطه از دنیا انجام می گیرد.

نسخه های اولیه الگوریتم های جستجو به اطلاعات ارائه شده توسط وب مستر مانند متا تگ کلمه کلیدی یا فایل های فهرست در موتورهایی مانند ALIWEB متکی بودند. متا تگ ها راهنمای محتوای هر صفحه را ارائه می دهند. با این حال، استفاده از متا دیتا برای نمایه سازی صفحات کمتر قابل اعتماد بود، زیرا انتخاب کلمات کلیدی توسط مدیر وب در متا تگ به طور بالقوه می تواند نمایش نادرستی از محتوای واقعی سایت باشد. داده ‌های ناقص در متا تگ‌ ها، مانند آن‌هایی که ویژگی ‌های دقیق یا کامل نداشتند و ناقص بودند، پتانسیل را برای توصیف اشتباه صفحات در جستجو های نا مربوط ایجاد می‌کردند. یعنی صفحه ای در تلاش برای رتبه بندی خوب در موتورهای جستجو. در سال ۱۹۹۷، طراحان موتورهای جستجو متوجه شدند که مدیران وب ‌سایت‌ ها تلاش می‌کنند تا در موتور جستجوی خود رتبه‌ بندی خوبی داشته باشند و حتی برخی از مدیران وب ‌سایت ‌ها رتبه‌ بندی خود را در نتایج جستجو با پر کردن صفحات با کلمات کلیدی بیش از حد یا نامربوط دستکاری می‌کنند. موتورهای جستجوی اولیه، مانند Altavista و Infoseek، الگوریتم های خود را برای جلوگیری از دستکاری مدیران سایت در رتبه بندی تنظیم کردند.

مهندسی سئو در اصفهان

مهندسی سئو در اصفهان

مهندسی سئو در اصفهان تخصص ماست.

موتورهای جستجوی اولیه با اتکا به عواملی مانند تراکم کلمات کلیدی که منحصراً در کنترل وب ‌مستر بود، از سوء استفاده و دستکاری رتبه‌ بندی رنج می ‌بردند. برای ارائه نتایج بهتر به کاربران خود، موتور های جستجو مجبور بودند برای اطمینان از اینکه نتایج صفحات، مرتبط‌ ترین نتایج جستجو را نشان می‌دهند، به جای صفحات نامرتبط مملو از کلمات کلیدی متعدد توسط وب ‌مسترهای بی ‌وجدان، با صفحات درست و اصولی سئو شده سازگار شوند. این به معنای دور شدن از اتکای شدید به تراکم اصطلاحی به فرآیندی جامع‌تر برای امتیازدهی به سیگنال ‌های معنایی بود. از آنجایی که موفقیت و محبوبیت یک موتور جستجو با توانایی آن در تولید مرتبط ترین نتایج برای هر جستجو مشخص و تعیین می شود، نتایج جستجو با کیفیت پایین یا نامربوط می تواند کاربران را به یافتن موتورهای جستجوی دیگر سوق دهد. موتورهای جستجو با توسعه الگوریتم ‌های رتبه ‌بندی پیچیده‌ تر، با در نظر گرفتن عوامل دیگری که دستکاری آن ‌ها برای مدیران وب ‌سایت دشوارتر بود، پدید آمدند.

مهندسی سئو

مهندسی سئو

مهندسی سئو در اصفهان تخصص ماست.

شرکت‌ هایی که از تکنیک ‌های بیش از حد تهاجمی استفاده می‌کنند، می‌توانند وب ‌سایت مشتریان خود را از نتایج جستجو بلاک کنند. در سال ۲۰۰۵، وال استریت ژورنال در مورد شرکتی به نام Traffic Power گزارش داد که ظاهراً از تکنیک‌های پرخطر استفاده می‌کرد و نتوانست آن خطرات را برای مشتریان خود فاش کند. مجله Wired گزارش داد که همان شرکت از وبلاگ نویس و SEO Aaron Wall به دلیل نوشتن در مورد ممنوعیت شکایت کرد. مت کاتس گوگل بعدا تایید کرد که گوگل در واقع Traffic Power و برخی از مشتریانش را بلاک کرده است.

برخی از موتور های جستجو نیز به صنعت سئو دسترسی پیدا کرده اند و حامیان مالی و مهمانان مکرر کنفرانس های سئو، گفتگو های اینترنتی و سمینار ها هستند. موتور های جستجوی اصلی اطلاعات و دستورالعمل هایی را برای کمک به بهینه سازی وب سایت ارائه می دهند. Google یک برنامه Sitemaps دارد تا به مدیران وب ‌سایت کمک کند تا بفهمند آیا Google در فهرست ‌بندی وب‌سایت‌ شان مشکلی دارد یا خیر و همچنین داده ‌هایی را در مورد ترافیک Google به وب‌ سایت ارائه می‌دهد.

در سال ۲۰۱۵، گزارش شد که گوگل در حال توسعه و ترویج جستجوی موبایل به عنوان یک ویژگی کلیدی در محصولات آینده است. در پاسخ، بسیاری از برند ها شروع به اتخاذ رویکرد متفاوتی برای استراتژی های بازاریابی اینترنتی خود کردند.

شرکت دیجیتال مارکتینگ چیستا تیم با سابقه ای بالغ بر ۶ سال فعالیت، در زمینه های طراحی سایت، مهندسی سئو در اصفهان و… به شما عزیزان در سرتاسر ایران عزیز این امکان را می دهد که کسب و کار خود را مجازی کنید.

ارتباط با گوگل

در سال ۱۹۹۸، دو دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد، لری پیج و سرگئی برین،  (Backrub)را توسعه دادند، یک موتور جستجو که بر یک الگوریتم ریاضی برای رتبه ‌بندی صفحات وب متکی بود. عدد محاسبه شده توسط الگوریتم، PageRank، تابعی از کمیت و قدرت لینک های ورودی است. PageRank این احتمال را تخمین می زند که یک کاربر وب که به طور تصادفی وب گردی می کند و پیوند ها را از یک صفحه به صفحه دیگر دنبال می کند، به صفحه معینی برسد. در واقع، این بدان معنی است که برخی از پیوند ها (لینک ها) قوی تر از سایرین هستند، زیرا به احتمال زیاد یک وب گرد تصادفی به صفحه با رتبه بالاتری می رسد.

پیج و برین گوگل را در سال ۱۹۹۸ تأسیس کردند. گوگل در میان تعداد فزاینده ای از کاربران اینترنت که طراحی ساده آن را دوست داشتند، طرفداران وفاداری را جذب کرد. فاکتورهای خارج از صفحه (مانند رتبه صفحه و تجزیه و تحلیل هایپرلینک) و همچنین عوامل درون صفحه (مانند فراوانی کلمات کلیدی، متا تگ ها، عنوان ها، لینک ها و ساختار سایت) در نظر گرفته شدند تا Google را قادر سازد از دستکاری هایی که در موتورهای جستجو مشاهده می شود جلوگیری کند.

مهندسی سئو در اصفهان با چیستا تیم

مهندسی سئو در اصفهان با چیستا تیم

مهندسی سئو در اصفهان با شرکت دیجیتال مارکتینگ چیستا تیم.

تا سال ۲۰۰۴، موتورهای جستجو طیف گسترده ای از عوامل نامعلوم را در الگوریتم های رتبه بندی خود گنجانده بودند تا تأثیر دستکاری پیوند ها را کاهش دهند. در ژوئن ۲۰۰۷، سائول هانسل از نیویورک تایمز بیان کرد که گوگل، سایت ها را با استفاده از بیش از ۲۰۰ سیگنال مختلف رتبه بندی می کند. موتورهای جستجوی پیشرو، گوگل، بینگ و یاهو، الگوریتم هایی را که برای رتبه بندی صفحات استفاده می کنند، فاش نمی کنند. برخی از متخصصان سئو رویکرد های مختلفی را برای بهینه‌ سازی موتور جستجو مطالعه کرده‌اند و نظرات شخصی خود را به اشتراک گذاشته‌اند. در سال ۲۰۰۵، گوگل شروع به شخصی سازی نتایج جستجو برای هر کاربر کرد. بسته به سابقه جستجو های قبلی، گوگل نتایجی را برای کاربرانی که وارد اکانت خود شده بودند ایجاد کرد.

در سال ۲۰۰۷، گوگل کمپینی را علیه پیوند های پولی که رتبه صفحه را انتقال می دهند، اعلام کرد. در ۱۵ ژوئن ۲۰۰۹، گوگل فاش کرد که اقداماتی را برای کاهش اثرات دستکاری لینک ها PageRank با استفاده از ویژگی nofollow در پیوند ها انجام داده است. Matt Cutts، مهندس نرم‌افزار معروف در گوگل، اعلام کرد که Google Bot دیگر با پیوند های nofollow به همان شیوه سابق برخورد نمی‌کند. در نتیجه این تغییر استفاده از nofollow منجر به از بین رفتن رتبه صفحه شد. به منظور اجتناب از موارد فوق، مهندسان سئو تکنیک‌ های جایگزینی را توسعه دادند که برچسب‌ های nofollowed را با جاوا اسکریپت مبهم جایگزین می‌کنند و بنابراین اجازه افزایش رتبه صفحه را می‌دهند. علاوه بر این چندین راه حل پیشنهاد شده است که شامل استفاده از iframes، فلش و جاوا اسکریپت است.

سئو در اصفهان با چیستا تیم

سئو در اصفهان با چیستا تیم

در دسامبر ۲۰۰۹، گوگل اعلام کرد که از تاریخچه جستجوی وب همه کاربران خود برای پر کردن نتایج جستجو استفاده خواهد کرد. در ۸ ژوئن ۲۰۱۰ یک سیستم نمایه سازی وب جدید به نام Google Caffeine معرفی شد. Google Caffeine که به کاربران امکان می دهد نتایج اخبار، پست های انجمن و سایر محتوا ها را خیلی زودتر از قبل پیدا کنند، تغییری در روشی بود که Google فهرست خود را به روز می کرد تا همه چیز را سریعتر از قبل در Google نشان دهد. Google Instant، جستجوی بلادرنگ، در اواخر سال ۲۰۱۰ معرفی شد. تلاشی برای به موقع و مرتبط کردن نتایج جستجو می باشد. از لحاظ تاریخی، مدیران سایت ماه ها یا حتی سال ها را صرف بهینه سازی یک وب سایت برای افزایش رتبه بندی جستجو کرده اند. با رشد محبوبیت سایت ‌ها و وبلاگ ‌های رسانه‌ های اجتماعی، موتور های پیشرو تغییراتی در الگوریتم‌های خود ایجاد کردند تا به محتوای تازه اجازه دهند به سرعت در نتایج جستجو رتبه ‌بندی شوند.

در فوریه ۲۰۱۱، گوگل به روز رسانی را اعلام کرد که وب سایت های حاوی محتوای کپی شده از سایر وب سایت ها و منابع را جریمه می کند. قیبل از آن وب سایت ها محتوا را از یکدیگر کپی کرده اند و با درگیر شدن در این عمل در رتبه بندی موتور های جستجو سود می برند. با این حال، گوگل سیستم جدیدی را اجرا کرد که سایت هایی را که محتوای آنها منحصر به فرد نیست مجازات می کند. Google Penguin در سال ۲۰۱۲ تلاش کرد وب سایت هایی را که از تکنیک های دستکاری برای بهبود رتبه خود در موتور جستجو استفاده می کردند، جریمه کند. اگرچه Google Penguin به عنوان الگوریتمی با هدف مبارزه با هرزنامه های وب ارائه شده است. به روز رسانی مرغ مگس خوار Google در سال ۲۰۱۳ یک تغییر الگوریتم طراحی شده برای بهبود پردازش زبان طبیعی گوگل و درک معنایی صفحات وب را نشان داد. سیستم پردازش زبان مرغ مگس خوار تحت اصطلاح جدید شناخته شده “جستجوی مکالمه” قرار می گیرد که در آن سیستم به هر کلمه در مطلبی که سرچ می شود توجه بیشتری می کند تا صفحات را بهتر با معنای مطلب سرچ شده تطبیق دهد. با توجه به تغییرات ایجاد شده در بهینه سازی موتور های جستجو، برای ناشران و نویسندگان محتوا، مرغ مگس خوار قصد دارد با خلاص شدن از شر محتوای نامربوط و هرزنامه، مشکلات را حل کند و به Google اجازه دهد محتوای با کیفیت بالا تولید کند و مخاطب به آن ها به راحتی اعتماد کند.

سئو در اصفهان

سئو در اصفهان

تمامی موارد ذکر شده تاریخچه ای بر شروع کار گوگل و شکل گیری قدم به قدم سئو در آن زمان ها تا به امروز بود. حتما تا کنون به اهمیت مهندسی سئو در اصفهان (و سراسر کشور) برای سایت خود در رتبه گیری گوگل شده اید. پس منتظر نمانید و فکری به حال وبسایت خود کنید. شما می توانید به راحتی در این زمینه با همکاران متخصص ما در چیستا تیم مشورت بگیرید.

اهمیت سئو

درک مزایای سئو ممکن است زمان بر باشد و این یکی از دلایلی است که بسیاری از مشاغل ممکن است آن را نادیده بگیرند. با این حال، برای بسیاری ناشناخته است که سئو در تعیین رتبه بندی سایت شما ضروری  است و پیش بینی ها ارزش آن را در حدود ۸۰ میلیارد دلار در سال های آینده نشان می دهد. نادیده گرفتن آن ممکن است مانند راه رفتن در طوفان بادی باشد که پول را به سمت شما می ‌برد، اما شما فقط چیزی را انتخاب می‌کنید که به صورتتان می ‌وزد.

اگر شما فردی هستید که سئو را نادیده می گیرید، در اینجا چندین راه وجود دارد که می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بدی بگذارد و امیدواریم تا پایان مقاله در استراتژی خود تجدید نظر کنید.

 

شما مشتریان بالقوه خود را از دست می دهید

سئو می تواند تعداد زیادی مشتری را جذب کند زیرا این روزها افراد از طریق جستجو های سریع آنلاین نیاز خود را پیدا می کنند. این مشتریان در واقع به سمت رقبای شما هدایت می شوند، به این معنی که با گذشت زمان که شما از SEO استفاده نمی کنید، رقبای شما جریان ثابتی از مشتریان را به دست می آورند.

 

شهرت شما زیر سوال می رود

شهرت در تجارت مهم است و شما نمی خواهید مشتریان بالقوه به شهرت شما شک کنند. وقتی سئو را نادیده می گیرید، تعداد قابل توجهی از مشتریان شما متوجه عدم حضور شما در فضای آنلاین می شوند. هر کسی می‌تواند برای دیده شدن هزینه کند، اما نمی‌تواند برای رتبه‌بندی هزینه کند، بنابراین افراد بیشتری به رتبه‌بندی‌هایی که از درست کردن سئوی خود به دست می‌آورید اعتماد می‌کنند. سئو به شما کمک می کند تا رتبه بهتری کسب کنید. اگر شخصی کلمه کلیدی خاصی را جستجو کند و سایت کسب و کار شما در بین مواردی نباشد که در نتایج برتر ظاهر می شود، حتی مشتریانی که قبلاً دارید نیز ممکن است شروع به این سؤال کنند که آیا واقعاً بهترین هستید یا خیر.

سئو در اصفهان

           سئو در اصفهان

 مهندسی سئو در اصفهان و سراسر کشور با چیستا تیم

شرکت دیجیتال مارکتینگ چیستا تیم ارائه دهنده تمامی خدمات مهندسی سئو، طراحی سایت، گوگل ادز و… می باشد.